Načítavam

Pneumatiky Continental

O značke Continental

Nemecká gumárenská spoločnosť vznikla v roku 1871. Continental začínal najskôr výrobou tlmičov na podkovy koní a obručí pre povozy. Z tohto dôvodu zvolili od roku 1882 pre motív svojho loga koňa. O desať rokov neskôr sa v závode začali vyrábať pneumatiky na bicykle.

Continental úspešne vyvinul pneumatiky s oceľovým kordom pre nákladné vozidlá. Boli to prvé oceľové pneumatiky na svete. V roku 1924 sa podarilo Continentalu túto technológiu zdokonaliť a pomenoval ju Conti-Cord. Nový druh pneumatík bol v tej dobe prevratný. Pneumatiky s oceľovým kordom mali oveľa lepšie vlastnosti ako ich predchodkyne. Vyznačovali sa lepším komfortom pri jazde a hlavne odolnosťou. Vďaka tomuto prevratu začala spoločnosť rýchlo rásť. Na nemeckom trhu dostávala podiel vyšší ako 90%. V roku 1943 si dal Continental patentovať prvú pneumatiku bez duše ako prvá gumárenská spoločnosť na svete. O 13 rokov neskôr uviedol na trh svoju prvú zimnú pneumatiku pre nákladné automobily. Continental sa stal nadnárodnou spoločnosťou, pod ktorú patria spoločnosti ako Uniroyal, Semperit, General Tire a od roku 1992 aj český Barum.

V roku 2007 sa pripojila aj slovenská firma Matador. Spoločnostiam sa pod vedením Continentalu veľmi dobre darí, a tešia sa obrovským úspechom ako v Európe tak aj vo svete. Continental vyrába pneumatiky na bicykle, osobné a nákladné autá, závodné, priemyselné a poľnohospodárske vozidlá. Okrem pneumatík sa spoločnosť venuje aj výrobe bŕzd a brzdových segmentov, rozvodových remeňov, elektroniky a ďalších súčiastok. Firma Continental má vlastný moderný testovací okruh v Hannoveri. Je to centrum pre testovanie pneumatík. Celoročne sa tam testujú pneumatiky na dráhe dlhej 300 metrov s rôznymi typmi povrchu.

continental-logo-01.jpg

Nie je pneumatika ako pneumatika

Okrem toho, že predávame len originálne pneumatiky od tohto výrobcu, čo je dôležité môžete si byť istý že predávame pneumatiky určené pre európsky trh. Častokrát môžete natrafiť až na podozrivo lacnejšie pneumatiky u niektorých predajcov. A to môžu byť pneumatiky dovezené z iných trhov. Na základe našich dlhoročných skúseností si dovolíme tvrdiť, že pneumatiky určené pre európsky trh sú asi najkvalitnejšie na svetovom trhu.

Už sme sa neraz stretli s pneumatikami určenými pre Južnú Ameriku, Afriku, Turecko a pod. Klienti sa sťažovali na zlú priľnavosť, riešili sme aj vibrácie, trasenie. No takéto pneumatiky žiaľ neviete reklamovať na európskom trhu.

Týmto nechceme tvrdiť, že pre zvyšok sveta sa vyrábajú menej kvalitné pneumatiky. Hlavná podstata je v úplne iných zmesiach pneumatík. Sú vyvíjané pre iné klimatické podmienky. V Afrike je priemerná teplota oveľa vyššia ako v Európe.

Kúpou takýchto nehomologizovaných (v podstate nelegálne predávaných v Európe) pneumatík ušetríte pri prvotnej investícii, ale získate produkt, pri ktorom je predpoklad, že nebude fungovať v európskych podmienkach na 100%.

E na bočnici označuje pneumatiku pre európsky trh.