Načítavam

Pneumatiky Goodyear

O značke Goodyear

Spoločnosť Goodyear vznikla v USA v roku 1898. Jej zakladateľom bol Frank A. Seiberling. Názov dostala spoločnosť po Charlesovi Goodyearovi, ktorý bol vynálezca vulkanizácie.
Goodyear sa na začiatku zaoberal výrobou hracích žetónov, podložiek pod podkovy, tesniacich krúžkov pod viečko konzerv a iným tovarom.

V 20. storočí sa začali vo firme vyrábať pnematiky. Prvá pneumatika sa objavila na závodnom automobile Henryho Forda. V roku 1908 sa začali vyrábať pneumatiky pre sériovo vyrábaný Ford Model T. Vďaka tomu sa odštartovala kariéra Goodyearu a postupne sa pustil do výroby leteckých pneumatík. V roku 1912 vytvorila spoločnosť Goodyear svoju vlastnú vzducholoď. Neskôr začala vyrábať vzducholode pre americké námorníctvo.

V roku 1926 sa Goodyear stáva najväčšou spoločnosťou na výrobu kaučuku a pneumatík na svete. Pred začiatkom vojny stihla spoločnosť ešte vyvinúť prvú celoročnú pneumatiku pre osobné vozidlá a tiež pneumatiku, ktorá pri defekte nestratí stabilitu.
Keď prišla vojna, Goodyear sa zaoberal výrobou gumových člnov, záchranných viest a pneumatík pre armádne vozidlá. Hneď po vojne, v roku 1947 predstavil prvú pneumatiku s nylonom. Neskôr vyvinula spoločnosť prvú samonosnú pneumatiku Run-Flat, ktorá sa v roku 1992 stala súčasťou výbavy Chervrolet Corvette. V roku 1997 uvádza na trh pneumatiky EMT (run flat). V roku 2000 Goodyear uzavrel dohodu s Michelinom, že zlúčia svoje najväčšie vynálezy a objavy. V prípade Goodyearu je to EMT a v prípade Michelinu PAX-systém.
Spoločnosť Goodyear má za sebou bohatú históriu, plnú jedinečných vynálezov, ktoré boli v minulosti a ešte aj stále sú veľmi obľúbené a žiadané.

goodyear.jpg

Nie je pneumatika ako pneumatika

Okrem toho, že predávame len originálne pneumatiky od tohto výrobcu, čo je dôležité môžete si byť istý že predávame pneumatiky určené pre európsky trh. Častokrát môžete natrafiť až na podozrivo lacnejšie pneumatiky u niektorých predajcov. A to môžu byť pneumatiky dovezené z iných trhov. Na základe našich dlhoročných skúseností si dovolíme tvrdiť, že pneumatiky určené pre európsky trh sú asi najkvalitnejšie na svetovom trhu.

Už sme sa neraz stretli s pneumatikami určenými pre Južnú Ameriku, Afriku, Turecko a pod. Klienti sa sťažovali na zlú priľnavosť, riešili sme aj vibrácie, trasenie. No takéto pneumatiky žiaľ neviete reklamovať na európskom trhu.

Týmto nechceme tvrdiť, že pre zvyšok sveta sa vyrábajú menej kvalitné pneumatiky. Hlavná podstata je v úplne iných zmesiach pneumatík. Sú vyvíjané pre iné klimatické podmienky. V Afrike je priemerná teplota oveľa vyššia ako v Európe.

Kúpou takýchto nehomologizovaných (v podstate nelegálne predávaných v Európe) pneumatík ušetríte pri prvotnej investícii, ale získate produkt, pri ktorom je predpoklad, že nebude fungovať v európskych podmienkach na 100%.

E na bočnici označuje pneumatiku pre európsky trh.