Načítavam

Pneumatiky PIRELLI

O značke Pirelli

Pirelli založil mladý inžinier Giovanni Battista Pirelli v Miláne. Pôvodne to bola spoločnosť na výrobu gumových predmetov. Najväčší úspech dosiahla spoločnosť výrobou elektrických, priemyslových a telegrafných káblov v roku 1879.

V roku 1892 postihla Taliansko ekonomická kríza. V tejto chvíli bolo najlepším nápadom začať s výrobou pneumatík pre bicykle a neskôr aj autá. Pneumatikám sa vtedy darilo, tak sa firme postupne začínala zlepšovať situácia. Pirelli si patentoval pneumatiku určenú na asfaltový povrch. Keď sa už kríza utlmila, spoločnosť sa pustila opäť do výroby elektrických káblov. Výroby pneumatík sa ale nevzdala úplne a prerazila vo svete motošportu. Pirelli sa stal dodávateľom pneumatík aj pre závody Formula 1. V 70. rokoch vyrobil Pirelli prvú nízkoprofilovú pneumatiku P7, ktorá mala špičkové vlastnosti a výkon.

pirelli-800-600-164775.jpg

Nie je pneumatika ako pneumatika

Okrem toho, že predávame len originálne pneumatiky od tohto výrobcu, čo je dôležité môžete si byť istý že predávame pneumatiky určené pre európsky trh. Častokrát môžete natrafiť až na podozrivo lacnejšie pneumatiky u niektorých predajcov. A to môžu byť pneumatiky dovezené z iných trhov. Na základe našich dlhoročných skúseností si dovolíme tvrdiť, že pneumatiky určené pre európsky trh sú asi najkvalitnejšie na svetovom trhu.

Už sme sa neraz stretli s pneumatikami určenými pre Južnú Ameriku, Afriku, Turecko a pod. Klienti sa sťažovali na zlú priľnavosť, riešili sme aj vibrácie, trasenie. No takéto pneumatiky žiaľ neviete reklamovať na európskom trhu.

Týmto nechceme tvrdiť, že pre zvyšok sveta sa vyrábajú menej kvalitné pneumatiky. Hlavná podstata je v úplne iných zmesiach pneumatík. Sú vyvíjané pre iné klimatické podmienky. V Afrike je priemerná teplota oveľa vyššia ako v Európe.

Kúpou takýchto nehomologizovaných (v podstate nelegálne predávaných v Európe) pneumatík ušetríte pri prvotnej investícii, ale získate produkt, pri ktorom je predpoklad, že nebude fungovať v európskych podmienkach na 100%.

E na bočnici označuje pneumatiku pre európsky trh.