Sme s vami už vyše 18 rokov - Sklady z celej EÚ!
TPMS Snimace
Sledujeme cenu za Vás
Sledovať cenu
Výrobca: | Asteel | |
Kód tovaru | UNI_TPMS_001 | |
EAN | 8485185687970 |
Dostupnosť produktu
Variant 1
100 ks -
do 1 dňa
Na externom sklade v Košiciach
(Skladom interne, expedícia do 14:00, doručenie 0-1 pracovné dni.)
Cena za kus:
46,13 €
TPMS – Tyre Monitoring System, alebo systém sledovania tlaku, meria a zobrazuje tlak a teplotu vzduchu v pneumatikách. Reaguje na únik tlaku vzduchu v pneumatikách.
Senzory TPMS v kolese vozidla sledujú tlak v pneumatikách a vysielajú signál do prijímača, ktorý je umiestnený vo vozidle. Hneď ako prijímač príjme informáciu od senzorov TPMS o nízkom tlaku v pneumatikách, okamžite varuje šoféra rozsvietením kontrolky.
Od 1. novembra 2014 sú výrobcovia áut povinní vybaviť všetky vozidlá týmto systémom.
Najväčšími výhodami TPMS senzorov sú väčšia bezpečnosť počas jazdy vozidlom, znižujú sa prevádzkové náklady vozidla a auto nadobúda lepšie jazdné vlastnosti.
Dnešným štandardom je mať dve sady kolies, letných aj zimných, na diskoch.
Za každé prehadzovanie TPMS senzorov by ste museli zaplatiť a snímače tlaku sú zariadenia, ktoré sa môžu poškodiť.
Práve preto je lepšie, ak si kúpite TPMS senzory aj do druhej sady kolies. Ak si snímače tlaku kúpite u oficiálneho cardealera, tak budete mať dve sady snímačov s dvomi rozdielnymi kódmi, a teda pri každom prezúvaní bude potrebné spárovať snímače tlaku s riadiacou jednotkou.
Výrobcovia snímačov však vyrábajú aj takzvané univerzálne snímače tlaku. Univerzálny TPMS senzor je schopný skopírovať všetky údaje z originálneho snímača tlaku.
Vďaka skopírovaným údajom sa bude univerzálny snímač správať ako originálny snímač tlaku. Budú mať rovnaký kód.
Riadiaca jednotka vozidla teda pri prezúvaní nezistí, že sa jedná o iný snímač. Odpadá teda potreba servisného zásahu do riadiacej jednotky auta. Budete mať vlastne dve sady snímačov s rovnakými kódmi a už viac nemusíte pri ďalších prezúvaniach nič riešiť.
V našom pneuservise sme nešetrili a používame až štyri konkurenčné zariadenia na montáž, demontáž a obsluhu TPMS senzorov - snímačov tlaku v pneumatikách. Vďaka tomu vieme pokryť vysoké percento snímačov na trhu.
Každé zariadenie má rôznu databázu áut a je veľká pravdepodobnosť, že ak Vaše auto nie je v databáze jedného zariadenia, tak bude v druhom alebo treťom, či dokonca štvrtom TPMS prístroji.
Najrýchlejšie diagnostické zariadenie na nakódovanie senzorov
Pre nakódovanie snímačov a spárovanie s riadiacou jednotkou používame najrýchlejšie diagnostické zariadenie EXP AIR určené výlučne pre nakódovanie snímačov. Vďaka EXP AIR sme omnoho rýchlejší ako iné servisy vybavené diagnostickými prístrojmi pre kompletnú diagnostiku auta.
Máme riešenie aj pre vodičov, ktorí nemajú v palubnom počítači vozidla podporovanú funkciu pre TPMS senzory, alebo vôbec nemajú palubný počítač vo vozidle.
Tou je vysoko kvalitná sada pre monitorovanie tlaku a teploty vzduchu v pneumatikách vozidla od firmy SCHRADER.
Ak máte vozidlo s nefunkčnými TPMS senzormi:
TPMS je bezpečnostný systém, tak ako aj ABS alebo airbagy, preto musí byť plne funkčný, aby bolo vozidlo spôsobilé na jazdu.
Poradca